Головна - Цілющі трави
  Малюнки олівцем береза ​​під вікном взимку. Конспект заняття з образотворчого мистецтва в старшій групі із застосуванням нетрадиційної техніки малювання на тему: Зима

Конспект заняття з образотворчої діяльності із застосуванням нетрадиційного методу  малювання в старшій групі  «Береза ​​в зимовому уборі».


  Буділова Галина Євгенівна, вихователь ГБОУ школа №2097, дошкільне відділення, м Москва.

Заняття призначене для дітей старшого дошкільного віку; молодшого шкільного віку; вихователів дитячих садків; викладачів додаткової освіти.

мета:  познайомити дітей з новою технікою нетрадиційного малювання  - малювання сіллю.

завдання:  продовжувати знайомити дітей з нетрадиційними прийомами малювання, розвивати образне мислення, виховувати естетичне ставлення до природи і її зображення в малюнку, розвивати дрібну моторику пальців, посидючість, увагу.

матеріали:  папір синього і оранжевого кольору, простий олівець, гуаш білого і чорного кольору, кисть для фарб, баночка з водою, клей ПВА, сіль крупного помелу.

Хід заняття.

вихователь:  діти послухайте і відгадайте загадку

російська красуня
  Варто на галявині,
  У зеленій кофтині,
  Білому сарафані.

діти:  береза.

(Показати картинку берізки)

вихователь:
   Береза ​​- улюблене дерево всіх російських людей. Струнку, кучеряву, белоствольной, її на Русі завжди порівнювали з ніжною і красивою дівчиною, Їй присвячували свої найкращі твори наші поети і художники. Скільки пісень, віршів складено про белоствольних російських красунь!

Рано вранці встає вона сонце зустрічати,
  Посміхнувшись, подивиться в дзеркальну гладь.
  І, напевно, на світі немає берези ріднею,
  Адже береза ​​- частка Росії моєї.

Береза ​​отримала свою назву за кольором кори. Раніше в мові існувало слово БЕР, що означає «світлий, білий», від якого і утворилося спочатку Берзой, а згодом - БЕРЕЗА.

Російська берізка красива в будь-який час року. Згадайте, яка береза ​​буває навесні?

діти:  береза ​​вбирається в жовто-зелені сережки, розпускаються зелені, клейкі, ніжні листочки.

(Показ картинки «Берізка навесні»)

вихователь:  настало літо, і чим же береза ​​радує нас?

діти: Берези вбираються в красивий зелене вбрання. На гілках берези птахи в'ють гнізда і співають свої пісні.

(Показ картинки «Берізка влітку»)

вихователь:  що відбувається з березою восени?

діти:  восени берізка змінює зелені листочки на жовті, стає «немов золотий». Під березою виростають гриби підберезники.

(Показ картинки «Берізка восени»)

вихователь: А, яка берізка взимку?

діти:  на берізки немає листя, вона покрита снігом.

(Показ картинки «Берізка взимку»)

вихователь:  послухайте, як поет С. Єсенін розповів про зимову берізки.
  Біла береза ​​під моїм вікном.
  Прінакрилась снігом, точно сріблом.
  На пухнастих гілках сніговою каймою
  Розпустилися кисті білою бахромою.
  І варто береза ​​в сонної тиші,
  І горять сніжинки в золотом вогні.
  А зоря, ліниво обходячи кругом,
  Обсипає гілки новим сріблом.

Що це за срібло, яким Прінакрилась берізка?

діти:  берізка накрилася снігом або інеєм.

вихователь:  Зараз зима, на деревах немає листя. Чому поет називає гілки пухнастими з білою бахромою?

діти:  гілки покриті білим пухнастим снігом. Сніг покрив гілки нерівним шаром, тому здається, ніби спускається бахрома.
Физкультминутка «Берізка»
  Ми берізку посадили, Імітація посадки дерева.
  Ми водою її полили, Імітація поливу дерева з лійки.
  І берізка підросла, Потягнути руки вгору.
  До сонця гілки підняла,
  А потім їх нахилила Руки вниз, спина пряма.
  І хлопців дякувала. Поклони головою.

вихователь:  сьогодні ми з вами будемо малювати берізку в зимовому уборі.
  Візьміть аркуш паперу синього або оранжевого кольору, покладіть вертикально і візьміть простий олівець.


  Проводимо лінію знизу вгору, трохи вигнуту знизу.


  Проводимо ще одну лінію знизу вгору, трохи вигнуту в іншу сторону. Лінії повинні зійтися в одній точці вгорі.
  Це стовбур нашої берізки.


  Тепер малюємо гілки. Починаємо малювати з нижніх гілок, вони найдовші. В кінці гілки згинаються вниз. Чим вище гілки, тим вони стають коротшими.


  Близько стовбура гілки товщають.


  Знизу малюємо коріння дерева.



  Тепер малюємо дрібні гілки. Вони спускаються вниз хвилястою лінією. Малюємо на кожній центральній гілці по дві гілки меншого розміру.


На кожній дрібній гілці малюємо по дві, три гілки меншого розміру.


  Стовбур і великі гілки офарблюємо білої гуашшю.


  На білому тлі стовбура і великих гілок малюємо чорної гуашшю цятки. Коріння дерева малюємо великими лініями чорної гуашшю.


  Після того, як висохне гуаш, гілки дерева покриваємо клеєм ПВА.


  Коли все гілки покриті клеєм ПВА, все дерево посипаємо сіллю.


  Зайву сіль прибираємо з малюнка. Гілки виходять ніби покриті «снігом».


  Тепер близько коренів дерева декількома мазками наносимо клей ПВА.



  На клей сипем сіль.



  Зайву сіль прибираємо. У нас вийшли «замети».



  Ось така берізка в зимовому уборі у нас вийшла.

«Малювання берізки воскової свічкою»

мета : Через загадки, музику, вірші, картини формувати образ белоствольной красуні-берези; вчити передавати в малюнку характерні особливості берези.

Програмні завдання:

Навчальні:

Вчити малювати березу навесні восковими свічками (білий стовбур з чорними плямами, тонкі вигнуті гілки, весняна забарвлення листя);

Продовжувати вчити малювати способом дії напівсухий жорсткої пензлем при зображенні листя.

Розвиваючі:

Розвивати естетичне сприйняття;

Продовжувати розвивати дитячу образотворче мистецтво.

виховують:

Виховувати любов до природи, до рідного краю.

Матеріал для заняття:

Акварельні фарби;

Кисті щетинні і м'які;

Воскові свічки;

Стаканчики з водою

Презентація репродукції картин: І. Левітана «Березовий гай», В. Н. Бакшеева «Блакитна весна», І. Е Грабаря «Зимовий пейзаж», І. Левітана «Жовтень»;

Опорний малюнок-схема;

Аудіозапис р. н. п. «У полі береза ​​стояла».

Організаційний момент:

Діти сидять півколом.

Хтось кинув до нас в віконце

подивіться листа

Може, це промінчик сонця

Що лоскоче нам обличчя

Може це Воробьішко

Пролітаючи зронив?

Хлопці хочете дізнатися, хто нам написав лист?

«Здрастуйте хлопці!

У нашій Академії мистецтв скоро пройде виставка малюнків. Запрошуємо вас взяти участь в нашій виставці.

З повагою художник Кісточкін »

Хлопці ви хочете, взяти участь у виставці?

Тоді уважно дивіться і слухайте!

Ось тут на екрані зображено дерево, особливо шановане на Русі і яке ми будемо сьогодні малювати, але перш ніж я вам його покажу, відгадайте загадку. Ось послухайте:

загадка

російська красуня

Варто на галявині,

У зеленій кофтині,

Білому сарафані.

(Показати малюнок)

Як називають березу в загадці?

Що у берези названо зеленої кофтиною?

Що білим сарафаном?

Береза ​​є символом Росії. Росію здавна називали березовим краєм. Береза ​​- щедре і добре дерево. Люди здавна знали ціну цьому дереву, любили берізку за її красу, і за користь яку вона приносить.

Березу і зараз дуже люблять в Росії і називають «Російською красунею». Хоча це крихке зовні дерево росте і в Північній Америці, і в Японії, і в Китаї, і в багатьох інших країнах. Беріз буває різних видів, навіть з червоною корою (росте в Японії). Але найкрасивіша береза ​​- наша біла Російська красуня. Тому багато поетів присвятили свої твори російської берізки - символу краси і чистоти.

вірш:

Люблю берізку російську,

Те світлу, то сумну,

У білому сарафані,

З хусточками в кишеньках,

З гарними застібками,

З зеленими сережками.

Люблю її ошатну,

Рідну, любу,

Те ясну, кипучу.

Люблю берізку російську.

Як описує поет берізку?

Не тільки поети присвячують берізки свої вірші, художники теж люблять зображувати берізку в своїх картинах. Хлопці, давайте подивимося, як вони зображують березу в різний час  року.

Перед вами репродукція І. Левітана «Жовтень»

Як ви здогадалися?

А на цій репродукції І. Е Грабаря «Зимовий пейзаж» яку пору року?

Які дерева ви ще дізналися?

Чим покриті гілки берези взимку?

А зараз подивіться на наступну репродукцію В. Н. Бакшеева «Блакитна весна».

А тут, в яку пору року зображено берізка?

Як легко відрізнити берізку від інших дерев?

Перед вами репродукція І. Левітана «Березовий гай»

В яку пору року зобразив художник берізки?

Як ви здогадалися?

Місце, де росте багато беріз, називають березовим гаєм, художник так і назвав свою картину.

Давайте ми з вами намалюємо портрет берези у весняному вбранні. Хочете навчитися? Але спочатку трохи відпочинемо.

Физминутку під пісню «Во поле березка стояла»

Хлопці давайте подивимося чи все у нас є для малювання? Немає листів!

Ой! Нам прийшло звукове лист! Послухаємо хлопці?

лист

Привіт хлопці, я художник Кісточкін. ТАК так саме той який запрошував вас взяти участь у виставці. Мої помічники бачили як ви добре слухали і відповідали на питання вихователя, і за це ми вам залишили за дверима коробочку. Думаю вона вам знадобиться! До свіданіяяяяяяя!

Практична частина:

Показ вихователя з поясненням прийомів роботи (Беремо воскову свічку і проводимо смуги від низу до верху до кінця - це стовбури. Далі синьою акварельною фарбою проводимо лінію горизонту. Починаємо зафарбовувати небо до лінії горизонту, а після лінії коричневої землю. М'якою кистю беремо темно-зелену акварельний фарбу , і на лінії горизонту примакивание малюємо ліс на задньому плані. трохи - трохи дуємо на роботу, щоб підсохла. Далі беремо жорстку кисть і стусаном (гуаш зелена) малюємо крону у берези.) Робота готова!

аналіз:

У нас вийшла справжня березовий гай, в якій хочеться прогулятися, послухати спів птахів, притулятися до прохолодного стовбуру дерева, щоб набратися від нього сил і здоров'я, помилуватися дивом, створеної матінкою - природою.

  наталия Акініна

завдання: вчити дітей малювати березу. практикувати в малюванні різних частин  дерева різними пензликами. Закріплювати знання дітей про частини і способах зображення берези.

Удосконалювати вміння працювати в нетрадиційній техніці малювання"Ватяними паличками."

Виховувати естетичне сприйняття. Виховувати любов до природи, російської красуні- березі.

Матеріали та обладнання: Папір синя або блакитна, кисті №5 і №2, гуаш, баночки для води, серветки, ватні палички, зображення берези восени, Фонограм. музики П І. Чайковського "Пори року".

попередня робота: Спостереження в піроде, розгляд ілюстрацій, читання віршів.

Хід заняття:

Вос-ль загадує загадку: Розбіглися по узліссі

У білих платтячках подружки. БЕРЕЗА

Правильно, це береза. Про жоден дерева не склалося стільки красивих рядків, як про березі.

Багато поетів присвячували їй вірші. Російська белоствольная красуня вважається символом Росії.

Вос-ль виставляє ілюстрацію із зображенням берези восени.

Хлопці, подивіться на цю красуню. березу  не можна сплутати з іншими деревами, її легко впізнати.

Як ви думаєте чому? - у неї білий стовбур.

значить береза ​​яка? - белоствольная.

А, що ви ще можете сказати про стовбурі берези? - він високий з чорними плямами.

Які гілки у берези? - тонкі, вигнуті.

В яку пору року зображено береза? - восени.

Якого кольору листя? - жовті і є зелені.

Вос-ль пропонує дітям намалювати березу.

Показ і пояснення вос-лем способу зображення берези:

починаю малювати зі стовбура, Для цього починаю малювати кінчиком пензлика, а

закінчую всім ворсом. Тепер малюю гілки. Їх малюю кінцем пензлика нахилених вправо і вліво, потім плавно заокруглені "спочатку вгору, заокруглені і вниз".

Физкультминутка

Виросли дерева в полі.

Добре рости на волі! (Потягування - руки в сторони)

Кожне намагається,

До неба, до сонця тягнеться. (Потягування руки вгору)

Ось подув веселий вітер,

Захиталися тут же гілки, (Діти махають руками)

Навіть товсті стовбури

Нахилилися до землі. (Нахили вперед)

Вправо-вліво, взад-вперед -

Так дерева вітер гніт. (Нахили вправо-вліво, вперед-назад)

Він їх крутить, він їх крутить.

Так коли ж відпочинок буде? (Обертання тулубом)

Вітер стих. Зійшов місяць.

Настала тиша. (Діти сідають за столи)

Хлопці, стовбур і гілки намальовані. А як можна намалювати лиття? - ватяними паличками.

Діти згадують, як правильно малювати  ватяними паличками - тримати паличку строго вертикально.

діти починають малювати під музику П. І. Чайковського "Пори року".

В кінці діти милуються отриманими роботами.

Публікації по темі:

  16 липня в дошкільний підрозділ №1333 при ГБОУ ЗОШ №623 були запрошені співробітники бібліотеки №115 для проведення літніх ігор з дітьми.

Цей тиждень в нашому дитячому садку  пройшла під назвою "Наша Батьківщина - Росія" Я познайомила дітей з державною символікою Росії.

Розглядаючи на прогулянці осінні дерева дуже захотелосьтакую ​​красу зобразити. І ми з хлопцями вирішили зробити своє осіннє дерево  з.

Конспект НСД з використанням ЕСС в середній групі «Біла береза ​​- символ Батьківщини моєї»  Програмне зміст: 1. Розширювати і поглиблювати знання дітей про березі, як про рослину середньої смуги Росії, використовуючи електронні засоби.

Мета: через загадки, музику, вірші, картини формувати образ белоствольной красуні-берези; вчити передавати в малюнку характерні особливості.

Береза ​​є символом Росії. У давні часи березу називали «Деревом трьох справ». І дійсно, вона і житло висвітлювала, за допомогою березових.

  Ольга Циганкова

підготувала вихователь 17 групи Циганкова Ольга Ігорівна

«Малювання берізки воскової свічкою»

мета: Через загадки, музику, вірші, картини формувати образ белоствольной красуні-берези; вчити передавати в малюнку характерні особливості берези.

Програмні завдання:

Навчальні:

Вчити малювати березу навесні восковими свічками (білий стовбур з чорними плямами, тонкі вигнуті гілки, весняна забарвлення листя);

Продовжувати вчити малювати способом дії напівсухий жорсткої пензлем при зображенні листя.

Розвиваючі:

Розвивати естетичне сприйняття;

Продовжувати розвивати дитячу образотворче мистецтво.

виховують:

Виховувати любов до природи, до рідного краю.

Матеріал для заняття:

Акварельні фарби;

Кисті щетинні і м'які;

Воскові свічки;

Стаканчики з водою

Презентація репродукції картин: І. Левітана «Березовий гай», В. Н. Бакшеева «Блакитна весна», І. Е Грабаря «Зимовий пейзаж», І. Левітана «Жовтень»;

Опорний малюнок-схема;

Аудіозапис р. н. п. «У полі береза ​​стояла».

Організаційний момент:

Діти сидять півколом.

Хтось кинув до нас в віконце

подивіться листа

Може, це промінчик сонця

Що лоскоче нам обличчя

Може це Воробьішко

Пролітаючи зронив?

Хлопці хочете дізнатися, хто нам написав лист?

«Здрастуйте хлопці!

У нашій Академії мистецтв скоро пройде виставка малюнків. Запрошуємо вас взяти участь в нашій виставці.

З повагою художник Кісточкін »

Хлопці ви хочете, взяти участь у виставці?

Тоді уважно дивіться і слухайте!

Ось тут на екрані зображено дерево, особливо шановане на Русі і яке ми будемо сьогодні малювати, але перш ніж я вам його покажу, відгадайте загадку. Ось послухайте:

загадка

російська красуня

Варто на галявині,

У зеленій кофтині,

Білому сарафані.

(Показати малюнок)

Як називають березу в загадці?

Що у берези названо зеленої кофтиною?

Що білим сарафаном?

Береза ​​є символом Росії. Росію здавна називали березовим краєм. Береза ​​- щедре і добре дерево. Люди здавна знали ціну цьому дереву, любили берізку за її красу, і за користь яку вона приносить.

Березу і зараз дуже люблять в Росії і називають «Російською красунею». Хоча це крихке зовні дерево росте і в Північній Америці, і в Японії, і в Китаї, і в багатьох інших країнах. Беріз буває різних видів, навіть з червоною корою (росте в Японії). Але найкрасивіша береза ​​- наша біла Російська красуня. Тому багато поетів присвятили свої твори російської берізки - символу краси і чистоти.

вірш:

Люблю берізку російську,

Те світлу, то сумну,

У білому сарафані,

З хусточками в кишеньках,

З гарними застібками,

З зеленими сережками.

Люблю її ошатну,

Рідну, любу,

Те ясну, кипучу.

Люблю берізку російську.

Як описує поет берізку?

Не тільки поети присвячують берізки свої вірші, художники теж люблять зображувати берізку в своїх картинах. Хлопці, давайте подивимося, як вони зображують березу в різні пори року.

Перед вами репродукція І. Левітана «Жовтень»

Як ви здогадалися?

А на цій репродукції І. Е Грабаря «Зимовий пейзаж» яку пору року?

Які дерева ви ще дізналися?

Чим покриті гілки берези взимку?

А зараз подивіться на наступну репродукцію В. Н. Бакшеева «Блакитна весна».

А тут, в яку пору року зображено берізка?

Як легко відрізнити берізку від інших дерев?

Перед вами репродукція І. Левітана «Березовий гай»

В яку пору року зобразив художник берізки?

Як ви здогадалися?

Місце, де росте багато беріз, називають березовим гаєм, художник так і назвав свою картину.

Давайте ми з вами намалюємо портрет берези у весняному вбранні. Хочете навчитися? Але спочатку трохи відпочинемо.

Физминутку під пісню «Во поле березка стояла»

Хлопці давайте подивимося чи все у нас є для малювання? Немає листів!

Ой! Нам прийшло звукове лист! Послухаємо хлопці?

лист

Привіт хлопці, я художник Кісточкін. ТАК так саме той який запрошував вас взяти участь у виставці. Мої помічники бачили як ви добре слухали і відповідали на питання вихователя, і за це ми вам залишили за дверима коробочку. Думаю вона вам знадобиться! До свіданіяяяяяяя!

Практична частина:

Показ вихователя з поясненням прийомів роботи (Беремо воскову свічку і проводимо смуги від низу до верху до кінця - це стовбури. Далі синьою акварельною фарбою проводимо лінію горизонту. Починаємо зафарбовувати небо до лінії горизонту, а після лінії коричневої землю. М'якою кистю беремо темно-зелену акварельний фарбу , і на лінії горизонту примакивание малюємо ліс на задньому плані. трохи - трохи дуємо на роботу, щоб підсохла. Далі беремо жорстку кисть і стусаном (гуаш зелена) малюємо крону у берези.) Робота готова!

аналіз:

У нас вийшла справжня березовий гай, в якій хочеться прогулятися, послухати спів птахів, притулятися до прохолодного стовбуру дерева, щоб набратися від нього сил і здоров'я, помилуватися дивом, створеної матінкою - природою.


Конспект НСД з малювання: «Осіння береза», у старшій групі для дітей з порушеннями зору.



Опис і призначення. Конспект буде безсумнівно цікавий і корисний вихователям дитячих садків, батькам і всім творчим людям. На цьому занятті діти знайомляться з послідовністю малювання берези. Дитячі роботи можна представити на виставці, і прикрасити інтер'єр.
мета: Познайомити дітей з березою і можливістю її намалювати.
завдання
Корекційно-освітні:
  Ознайомити дітей з будовою берези.
  Уточнити з дітьми етапи малювання фарбами.
Корекційно-розвиваючі:
  Розвивати зоровий контроль за діями рук. Вчити дітей малювати кінчиком пензлика.
виховні:
  Виховувати почуття гордості і захоплення природою рідного краю. Розвивати творчу активність і ініціативу
Інтеграція освітніх областей:
«Пізнавальний розвиток»: Розглядання берези, пошук відповідей на питання в процесі суперечок і дискусій, про користь і красу берези. Закріпити знання дітей про осінь, деревах. Розвивати дрібну моторику рук.
«Соціально-комунікативний розвиток»:  міркування дітей про березі. Виховувати дбайливе ставлення до дерев. Розвивати творчу активність і ініціативу
«Мовний розвиток»:  збагачення словникового запасу дітей на тему «Осінь. дерева »
«Художньо-естетичний розвиток»: Знайомство з послідовністю малювання берези.
  "Фізична культура": Зберігати і зміцнювати фізичне і психічне здоров'я дітей, використовуючи гімнастику для пальчиків і для очей.
попередня робота. Запропонувати батькам відвідати разом з дітьми художній музей, розглянути березу під час прогулянки.
матеріали:  акварельні фарби, папір для малювання, пензлики, підставки, серветки, вода в баночках, музика Шопена «Осінь» і П. І. Чайковського «Пори року».
Хід.
  Діти, скажіть будь ласка, який час року настало? (Осінь). Вам подобається цей час року? Що ви можете розповісти про нього?   (Міркування дітей).
  Так ви маєте рацію, осінь дивовижне по красі пору року. Дерева починають міняти колір листя, з зеленого на жовтий, помаранчевий і червоний, ще його називають, багряний, а осінь - золотий.
  Подивіться у вікно яка краса. Згадайте які дерева ви бачили під час прогулянки. (Відповіді дітей)



  Як ви думаєте, про яке дереві я вам хочу загадати загадку.
російська красуня
  Варто на галявині
  У зеленій кофтині,
  У білому сарафані.
(Береза)



  Як називають березу в цій загадці? Чому її називають російською красунею? Що у берези названо білим сарафаном? (Відповіді дітей)
  Діти, ви абсолютно праві. Березу за її кору називають белоствольной. Білу кору називають берестом. Береста - це захисний шар дерева, вона захищає від води, шкідливих впливів людини. Але в білій корі є чорні рисочки - віддушини, як кватирки в наших вікнах. Як ви думаєте, для чого вони потрібні березі? (Міркування дітей) (Звучить музика Шопена «Осінь»)
  Послухайте вірш:
Е.Трутнева «Осінь»
Стало раптом світліше вдвічі,
  Двір як в сонячних променях -
  Це плаття золоте,
  У берези на плечах.
  Пролітають павутинки,
  З павучками в серединці,
  І високо від землі,
  Пролітають журавлі.
  Все летить ... Повинно бути, це -
  Пролітає наше літо.



Поетапний показ:
  Сьогодні ми з вами навчимося малювати осінню березу.
У нас білий аркуш паперу, а у берези білий стовбур. Що робити? Візьміть акуратно пензликом фарбу чорного кольору. Кінчиком пензлика, від низу до верху, по середині аркуша проводимо тонку лінію чорним кольором. Другу таку ж лінію проводимо поруч з першою, трохи відступивши від неї. Верху ці лінії повинні зустрітися. Вийшов у нас стовбур? (Так.)  А на стовбурі малюємо чорні цятки.
Физкультпауза. «Дерева»
  Встаньте, покажіть, як ростуть гілки у тополі, правильно вгору. А як ростуть гілки у їли, правильно вниз. А зараз покажіть, як ростуть гілки у берези? Правильно спочатку вгору, а потім плавно вниз. Чудові берізки з'явилися в нашій групі.
  Продовжуємо малювати березу.
  Починаємо малювати гілки, спочатку вгору, а потім плавно вниз.
  До великих гілок, самим кінчиком пензлика, домальовує гілки поменше. Промиваємо пензлика.
Вправа для очей «Релаксація».
  Діти, закрийте очі, опустіть голову на руки, і відпочиньте.
  Відпочили? Продовжуємо малювати. На пензлик беремо фарбу зеленого кольору, і починаємо «танцювати» пензликом. Швидкими легкими рухами зачіпаємо гілочки берези.
Пальчикова гімнастика «Осіннє листя».
Раз, два, три, чотири, п'ять (загинати пальчики, починаючи з великого).
  Будемо листя збирати. (Стискають і розтискають кулачки.)
  Листя берези (загинати пальчики, починаючи з великого)
  листя горобини
  листочки тополі
  листя осики
  Листочки дуба ми зберемо
  Мамі осінній букет віднесемо! ( «Крокують» по столу середніми і
  вказівними пальцями).

  Що можна намалювати ще зеленим кольором? Правильно траву під деревом, малюємо, прімаківая повністю весь ворс пензлика. Намалювали. Промиваємо пензлик від зеленого кольору і набираємо на неї жовтий колір. Так як осінь ще тільки наступила і ви бачите, за вікном на березі дуже мало жовтих листочків.
Вправа для очей «Далеко - близько»
  Побачили? Малюємо легкими, уривчастими рухами, жовті листочки.
  Прекрасно, подивіться які красуні берези у нас вийшли! Але, щось не вистачає? (Неба) Та ви маєте рацію, можна намалювати блакитне небо. Малюємо.
  Молодці хлопці! Ви справжні художники, які осінні картини ви намалювали. Які чудові берізки. Одні молоді та стрункі, а інші солідні. Ви знаєте, чим товще стовбур, тим старше дерево, Тобто йому дуже багато років.
(Звучить музика П. І. Чайковського «Пори року»).
підсумок. Принесіть ваші роботи, ми ними помилуємося.



  Ви чудово впоралися із завданням, у нас вийшла ціла березовий гай. Що нового дізналися про березі? Кого ви научімте малювати берізку?
А що ми можемо зробити гарне для дерев? Вам сподобалося малювати березу?
(Відповіді дітей.) Дякую, ви дуже добре займалися, були дуже уважними, акуратними і тому у вас все вийшло!
 


Читайте:



Дерева і чагарники парку добре пережили зиму

Дерева і чагарники парку добре пережили зиму

Життя дерева взимку сповільнюється. У природному середовищі дерева ростуть саме в тих кліматичних зонах, умови яких вони генетично здатні ...

Як навчитися робити нігті гель лаком нарощування

Як навчитися робити нігті гель лаком нарощування

Про гарні, доглянуті руках з довгими нігтями мріє кожна дівчина. Але не всіх природа обдарувала міцними нігтями, здатними не ламатися в самий ...

WBC - що це таке в крові?

WBC - що це таке в крові?

   WBC в аналізі крові - це лейкоцити або білі кров'яні тільця. За їх кількістю фахівець визначає загальний стан людини і наявність в його ...

Чому старіють руки, причини та передумови

Чому старіють руки, причини та передумови

   Чому старіють руки, причини та передумови Старіючі руки, дрібні зморшки і сухість - це одна з найпоширеніших проблем не тільки у ...

feed-image RSS