Головна - Цілющі трави
  Нетрадиційна техніка малювання у другій молодшій

  Назва:
  номінація:   Дитячий сад, Конспекти занять, НСД, изодеятельности, 2 молодша група

  Посада: вихователь
  Місце роботи: МА ДОУ ЦРР дитячий садок   № 66 №Теремок »
  Місцезнаходження: м Білгород

Конспект відкритого показу освітньої діяльності
  у другий молодшій групі   за програмою «Дитинство»

Освітня область:«Художня творчість»

Вид освітньої діяльності: Малювання.

Тема:   Цікаві курчата вийшли на галявину.

мета:   Створити мальовничий варіант загадки про курча.

завдання:

1. Створення атмосфери пошуку рішення художньо-образотворчої завдання (аналіз форми зображуваних предметів для виявлення загального та специфічного в образах курчати і кульбаби);

2. Закріплення отриманих раніше умінь і навичок роботи пензлем (з жорстким і м'яким ворсом) і гуашшю (використання прийомів: «стусан», «примакивание»); вміння відбирати для свого малюнка потрібні кольори;

3. Розвиток слухового і зорового сприйняття, дрібної моторики пальців рук, просторового орієнтування; стимулювання і підтримка мовної активності кожної дитини;

4. Викликати бажання допомогти ігровому персонажу, виражене в дії; виховувати почуття радості від процесу і результату малювання - сприяння героям казково-ігровій ситуації.

Методи і прийоми: Художнє слово, слухання музики, Сюрпризний момент, речедвігательний тренінг, комунікативна гра, що коментує малювання, аналіз, уточнення, індивідуальна допомога.

Матеріали та обладнання: Іграшка-курочка, демонстративний матеріал: «Кульбаби цвітуть», «Курчата гуляють», складальне полотно, аркуші паперу, тоновані в блідо-зелений колір ½ А4 (із зображенням кіл: маленькі по кутах, в центрі великий), гуаш на палітрі: червона, жовта, зелена, чорна; кисті: щетинна №3, «поні» №3; серветки для пензликів, ємності для води, клейонки для столів, аудіозаписи пісні «Вийшла курочка гуляти», фланеграф, мольберт, магнітофон, предметні картинки до фланеграфу.

попередня робота: Розгляд і бесіда за картиною «Курка з курчатами», відгадування загадок про весну, птахів, спостереження за квітучими кульбабами, малювання на тему: «Чи носить кульбаба жовтий сарафанчик», спів пісні «Курчата» А.Філіппенко.

Загальна тривалість освітньої діяльності: 15 хвилин.

I. Вступна частина 2 хвилини.

1. речедвигательную тренінг «Сонечко» - 1 хв.

2. Сюрпризний момент «Курочка зозулястої» - 1 хв.

II. Пізнавальна частина - 4 хвилини.

1.Ігра-імпровізація «Вийшла курочка гуляти» - 1 хв. 50 сек.

2.Рассматріваніе ілюстрацій, бесіда за їх змістом - 2 хв.

3.Ігровая мотивація продуктивної діяльності - 30 сек.

III. Практична частина - 7 хвилин.

1. Створення мальовничого варіанти загадки про курча (комментирующее малювання) - 6 хв.30 сек.

2.Пальчіковая гра «Курчата» - 30 сек.

IV. Заключна частина:

Складання загальної композиції на складальному полотні - 2 хв.

хід заняття.

  1. Вступна частина.

Педагог і діти входять в групу, вітаються з гостями і стають в коло. Проводиться мовної тренінг:

Вправа «Сонечко» (Е. Макшанцева)

Ось як сонечко встає - повільно підняти руки вгору

Вище, вище, вище!

До ночі сонечко зайде - Повільно опустити руки

Нижче, нижче, нижче.

Добре Добре. «Ліхтарики»

сонечко сміється

А під сонечком всім весело співається ...... хлопки в долоні.

Педагог.   Ось і весна настала: сонечко лагідно пригріває, травичка зеленіє, дерева цвітуть. А у домашньої птиці з'являються дітки. У курочки - курчата, у качечки - каченята, у гусочку - гусенята, у індички - индюшата. Правильно хлопці. Вони дуже кумедні, і як все малі дітки, такі смішні і цікаві (педагог виставляє предметні картинки на фланеграф)

(Педагог дістає іграшку - курочку)

По весні у мами - квочки

Вилупилися дітки.

Раз курча, два курча,

Три, чотири, п'ять.

Порахувала всіх курчат:

- Ко-ко-ко! Пора гуляти.

(Педагог читає вірш і обігрує сюжет з дітьми - торкається іграшкою до кожної дитини)

  1. Пізнавальна частина

педагог: Хлопці, давайте покажемо як курочка гуляла з курчатами на лузі.

Проведення гри-імпровізації за сюжетом пісні «Вийшла курочка гуляти» (під звуки мелодії пісні)

Вийшла курочка гуляти, свіжої трави пощипати, а за нею хлопці - жовті курчатка (діти імітують прогулянку - вільна ходьба).

Ко-ко-ко, ко-ко-ко, не ходіть далеко! Лапками гребіте- зернятка шукайте (діти імітують рух курчат).

З'їли товстого жука, земляного черв'яка (погладжування живота за годинниковою стрілкою, правою і лівою рукою).

Бугая водиці - ціле коритце! (Нахили тулуба вперед, руки відведені назад).

(Дітям пропонується сісти на килим)

педагог:   (Від імені ігрового персонажа): Ко-ко-ко! Все дивлюся я далеко, а курчат не бачу! На лузі кругом жовто! (Педагог демонструє ілюстрацію «Кульбаби цвітуть»). Раптом бачу: «Жовта кульбаба по траві йде, жовтий кульбаба зернятка клює». А де ж мої курчата?

педагог:   Хлопці, відгадає цю загадку. Кульбаба незвичайний курочку зустрівся. Він жовтий і пухнастий. Він може ходити, значить у нього є ніжки. Він клює зернятка, значить, у нього є дзьоб. Що ж це за кульбаба такий? (Відповіді дітей)

Вірно, це курча! (Педагог виставляє ілюстрацію «Курчата гуляють»). А тепер подивимося, що спільного у курчати і кульбаби? (Жовті, пухнасті, круглі). А чим вони відрізняються? (У курчати є лапки, дзьоб - вони червоні. У кульбаби є стеблинка і листя - вони зелені).

педагог(Від імені першого персонажа):

цікаві курчата

Розбіглися хто куди

Один зустрів черв'яка,

А інший комашку.

Третій пташку побачив

І головку вгору підняв

Ко-ко-ко! Від мене не тікати!

Потрібно поряд гуляти.

(Педагог керуючи іграшкою імітує пошук курчат на складальному полотні-лузі)

педагог: Хлопці, давайте курчат, які пхають у всі свій дзьоб і розбіглися, знайдемо серед кульбаб. Ми їх намалюємо. Курочка-Ряба відразу дізнається відгадку на веселу загадку!

Назва статті:
  1. Практична частина

Педагог роздає дітям листочки тонированной паперу (з контуром кіл) з набірного полотна і діти сідають за столи.

педагог: На лузі цвітуть кульбабки-маленькі кружечки - давайте розкриємо їм пелюсточки. У кульбаб багато жовтих пелюсток - намалюємо жорсткої пензликом пухнасті жовті кульки. Пензлик тримаємо вертикально і вона весело стрибає по кружечку - в лівому верхньому кутку, а тепер у верхньому правому куті, в куточках внизу листа.

А ось в центрі листа великий гурток перетворюємо в курчати. Він на нашому малюнку - головний, великий. Курча - відгадка веселою загадки. Жовтий і пухнастий!

Жорстка пензлик довго працювала - втомилася. Помийте її і покладіть спати на серветку, хлопці!

І нам пора пальчики розім'яти і в гру пограти:

(Проведення пальчикової гри «Курчата»):

Ципи по лузі гуляли,

Ципи зернятка шукали

(Діти стукають вказівними пальцями по столу (клюють) повільно)

Лю-лю, лю-лю

Так я зернятка клюю

(Лікті рук стоятна столі, діти з'єднують в одному ритмі пальці - великий і вказівний на обох руках)

Вийшла Маша на доріжку,

Накришила ципам крихти.

Клюю-лю-лю-лю, клюю-лю-лю

(Діти стукають вказівними пальцями по столу швидко)

А тепер, діти, тонкої і м'якою пензликом намалюємо лапки і дзьоб курчатам. Лапки і дзьоб червоного кольору? А листочки і стеблинка у кульбаби якого кольору? Вірно, зелені. Пензлик вмилася і в зелену фарбу поринула. Докладаємо пензлик до листочку багато разів - у кульбаби багато листочків. Ось яка краса! А курчата її не бачать! Що потрібно намалювати курчати? Звичайно, очі - чорні цяточки. Курчата не просто гуляють, а й корм шукають. Чим курчат почастуємо? (Зернятками, черв'ячком, жучком).

педагог   (Від імені ігрового персонажа): Ко-ко-ко, ко-ко-ко! Нам додому вже пора! Насувається гроза! Збирайся дітвора! Де ж тут мої курчата - цікаві Ребета.

  1. Заключна частина.

Діти подають педагогу свої живописні роботи, педагог виставляє їх на складальному полотні.

педагог   (Від імені ігрового персонажа): Ах, какая красота! Бачу я своїх курчат! Круглі жовті грудочки! (Педагог пропонує розповісти які курчата і чим вони займаються)

А давайте, хлопці, ви перетворитеся на маленьких пухнастих кумедних курчат і підете на прогулянку гуляти? (Діти погоджуються. Педагог вручає дітям медальйони-курчата).

Використовувана література:

1. Лукіна О.І. І притупували ногами, і приклацує перстами ... // Дошкільна освіта. №2, 1999.

2. М.Ю. Картушина. Логоритміка для малюків: Сценарії занять з дітьми 3-4 років. - М .: ТЦ Сфера, 2004.

3. Королева Т.В. Малюємо і пізнаємо: конспекти занять з малювання для дітей мл.дошк. віку / Т.В.Королева. - М .: Гуманітарний Изд.центр ВЛАДОС, 2008.


Мета: закріпити знання про осінь. Продовжувати викликати у дітей емоційний відгук. Познайомити з нетрадиційним малюванням   (Малювання ватяними паличками), закріпити вміння малювати пензлем, гуашшю, методом примакивания. Розвивати ритмічність. (Закріплення понять «один» і «багато»)
Матеріал: блідо-блакитний аркуш паперу з намальованому контуром дерева (формат А5 і А4), гуаш, кисть, ватяні палички, вода, серветки, ілюстрації, музика «Звуки осені».
Хід заняття.
Ігрова мотивація. Прихід чарівної пензлики і її подружки. (Вітаються, задають питання на тему «Осінь»)
Бесіда чарівної пензлики з дітьми.
Яке час року зараз? Ви любите осінь? А що обсипається з дерев? (Восени красиво, листя різнокольорові, багато листя на землі, можна пошуршать, пограти і т.д.)
  Осінь розкидала листя. Дерева в лісі вона одягла в строкаті наряди: берізки в жовті сарафанчики, осинки в-червоні сукні і тільки ялинка залишилася в зеленому, дуже їй хотілося побути ще в літньому вбранні. Вихователь пропонує репродукцію картини осіннього лісу. Разом з діти розглядаємо, звертаємо увагу, на те, що в лісі багато листя, колір їх, вони різні, великі і маленькі.
Физкультминутка «Листочки»
Ми-листочки - стоять на місці, руки вгору
Ми-осінні листочки. -покачіваніе
Ми на гілочках сиділи,
Вітер дмухнув-полетіли. - розбігаються в різні боки
Політали, політали,
А потім літати втомилися.
Перестав дути ветерок- присідають навпочіпки
-Я пропоную вам стати художниками і також намалювати картину про осінь. Будете художниками? Пропоную вибрати дерево.
Вихователь показує і розповідає, як малюють чарівні пензлики, про те що пензлик тримаємо правильно, працюємо з пензликом акуратно. (У нашій пензлика є паличка, залізний комірець і гарна зачіска: і вмочати треба в фарбу тільки зачіску, не забруднивши комірець. Вихователь в це час показу примовляє: пензлик тупотить і залишає гарні листочки на гілочках. «Топ-топ, топ-топ.
... Падають, падають листя,
У нашому лісі листопад,
Жовті, червоні листя
За вітром в'ються, летять ... »
  Діти малюють під музику осені. Кожен свою картину, на деревах домальовують листя, під деревами малюють килим з листя.
-Молодци, справжні художники. Красиві дерева вийшли. А тепер зробимо з ваших дерев цілий осінній ліс. Скільки намальовано у вас дерев? (Одне)
Вихователь на мольберті магнітами з'єднує малюнки в одне ціле, виходить великий осінній ліс.
-Подивіться, який у нас вийшов ліс! Скажіть скільки дерев у нашому лісі ?. (Багато)
-Наші чарівні пензлики залишаються у нас, будуть допомагати нам, малювати красиві картини.

    Конспект заняття з малювання у другій молодшій групі Тема: «Літаки летять». Програмне зміст: 1. Вчити малювати предмети, що складаються з декількох частин. 2. Закріплювати Мета: виховання любові та поваги до близької людини - мами. Завдання: -формувати вміння повторювати за вихователем слова, промовляючи звуки. Спонукати, самостійно висловлювати План-конспект безпосередньо освітньої діяльності з дошкільниками У 2 молодшій групі Тема: «Допоможемо мамі курочку знайти курчат». (Художньо - естетичний розвиток) 1. Інтеграція освітніх Мета: Ознайомити дітей з осінніми явищами в природі. Уточнити пристосування птахів і тварин в умовах даного сезону. Закріпити знання про

безпосередня освітня діяльність. Художньо-естетичний розвиток. Малювання в другій молодшій групі. Тема: « Осіннє листя»

Безпосередня освітня діяльність. Художньо-естетичний розвиток. Малювання в другій молодшій групі. Тема: «Осіннє листя»
  Мета: закріпити знання про осінь. Продовжувати викликати у дітей емоційний відгук. Ознайомити з нетрадиційним малюванням (малювання ватяними паличками), закріпити вміння малювати пензлем, гуашшю, методом примакивания. Розвивати ритмічність. (Закріплення понять «один» і «багато»)
  Матеріал: блідо-блакитний аркуш паперу з намальованому контуром дерева (формат А5 і А4), гуаш, кисть, ватяні палички, вода, серветки, ілюстрації, музика «Звуки осені».

Хід заняття.

Ігрова мотивація. Прихід чарівної пензлики і її подружки. (Вітаються, задають питання на тему «Осінь»)
  Бесіда чарівної пензлики з дітьми.
  Яке час року зараз? Ви любите осінь? А що обсипається з дерев? (Восени красиво, листя різнокольорові, багато листя на землі, можна пошуршать, пограти і т. Д.)
  Осінь розкидала листя. Дерева в лісі вона одягла в строкаті наряди: берізки в жовті сарафанчики, осинки в - червоні платтячка і тільки ялинка залишилася в зеленому, дуже їй хотілося побути ще в літньому вбранні. Вихователь пропонує репродукцію картини осіннього лісу. Разом з діти розглядаємо, звертаємо увагу, на те, що в лісі багато листя, колір їх, вони різні, великі і маленькі.
  Физкультминутка «Листочки»
  Ми-листочки - стоять на місці, руки вгору
  Ми - осінні листочки. - погойдування
  Ми на гілочках сиділи,
  Вітер дмухнув-полетіли. - розбігаються в різні боки
  Політали, політали,
  А потім літати втомилися.
  Перестав дути вітерець - присідають навпочіпки
  -Я пропоную вам стати художниками і також намалювати картину про осінь. Будете художниками? Пропоную вибрати дерево.
Вихователь показує і розповідає, як малюють чарівні пензлики, про те що пензлик тримаємо правильно, працюємо з пензликом акуратно. (У нашій пензлика є паличка, залізний комірець і гарна зачіска: і вмочати треба в фарбу тільки зачіску, не забруднивши комірець. Вихователь в це час показу примовляє: пензлик тупотить і залишає гарні листочки на гілочках. «Топ-топ, топ-топ.
  ... Падають, падають листя,
  У нашому лісі листопад,
  Жовті, червоні листя
  За вітром в'ються, летять ... »
  Діти малюють під музику осені. Кожен свою картину, на деревах домальовують листя, під деревами малюють килим з листя.
  -Молодци, справжні художники. Красиві дерева вийшли. А тепер зробимо з ваших дерев цілий осінній ліс. Скільки намальовано у вас дерев? (Одне)
  Вихователь на мольберті магнітами з'єднує малюнки в одне ціле, виходить великий осінній ліс.
  -Подивіться, який у нас вийшов ліс! Скажіть скільки дерев у нашому лісі ?. (Багато)
  -Наші чарівні пензлики залишаються у нас, будуть допомагати нам, малювати красиві картини.

нетрадиційно Напрямок: художньо-естетичне.

Група: друга молодша.

Заняття № 1.   Малювання. (Місяць травень)

Тема:   «Зелене царство» (освітня ситуація)

мета:   вчити малювати фарбами знайомі предмети (траву, дерева, гусениць).

завдання: Навчання навичкам роботи пензлем, штампами, розвиток зорової пам'яті для роботи з пам'яті і поданням при зображенні предметів навколишнього світу для створення загальної композиції в малюванні Зеленого царства, виховання художнього смаку, фантазії, почуття гармонії і краси, дбайливого ставлення до природи.

матеріал:   великий аркуш шпалерного паперу, гуаш зеленого кольору; різних відтінків, Картопля в зрізі, вода, зім'ятий аркуш паперу, поролонова губка, шматочок пінопласту, кисті, зелені фломастери, вологі серветки, сонечко, музичний запис пісні «Ми в автобусі сидимо», танцю «Червячки», м'яка іграшка гусениця, набір комах і птахів , презентація «Зелений колір»

Педагогічні технології:

1. Предметно-орієнтовані;

2. Інформаційні;

3. Технології оцінювання досягнень;

4. Інтерактивні

Методи навчання:   практичні методи («Друк від руки», «друк від овочів», пінопласт і поролонова живопис, метод стусана і примакивания, малювання пензлем)

наочні методи (ілюстрація, демонстрація, спостереження)

словесні методи (пояснення, роз'яснення, розповідь, бесіда)

відеометоди (електронна презентація)

  Попередня робота:розглядання листя на деревах, чагарниках, спостереження за жучками, сонечками, гусеницями, квітами; читання віршів про весну, розгляд картин із зображенням весни, читання оповідань і віршів про весну.

Хід заняття.

1.Організаціонний момент.

-Здравствуйте, хлопці! Я запрошую вас в подорож.

Діти їдуть в автобусі, співають і показують руху по тексту пісеньки під музику.

Вихователь: «Зупинка Зелений колір.

2. Постановка проблеми. Оголошення теми заняття. Перегляд презентації на інтерактивній дошці

Хлопці, подивіться фільм і скажіть, що в природі у нас зеленого кольору ».

Що ж в природі ви побачили зеленого кольору? (Дерева, трава, ягода, морська хвиля, ящірка, гусениця, коник, жаба)

Привіт, хлопці! (З'являється гусениця.) А в моєму Зеленому царстві сталося лихо, стала пропадати зелена фарба, на деревах зникли листя, на землі не стало трави, поповзла і полетіли всі комахи, але найголовніше я втратила своїх маленьких діточок гусениць. Допоможіть мені будь-ласка. Ось стежка, вона приведе нас в моє Зелене царство.

Звучить музика, діти йдуть з педагогом по зеленій доріжці.

3. Творча діяльність.

(Гусениця) Ось бачите, що залишилися тільки голі стовбури дерев. Допоможіть мені, будь ласка, повернути моє Зелене царство.

(Педагог) Тільки одна умова - всі малюємо зеленою гуашшю, тоді ми дійсно опинимося в Зеленому царстві.

Давайте намалюємо дерева. Листя дерев можна намалювати картоплею, набираючи на зріз гуаш, можна рукою, пальцями; зім'ятим аркушем паперу поролоновою губкою, шматочком пінопласту.

Завдання виконують диференційовано (більш здібні діти малюють штампами картоплі, моркви, середні - долонькою, пальчиками, слабкі - зім'ятою папером, поролоновою губкою, шматочком пінопласту).

Зараз намалюємо траву (показати як ритмічно розташовувати траву пензликом на папері). Можете методом стусана намалювати зелені квіти, методом примакивания - травичку або квіточки.

Тепер допоможемо нашій тітоньці-гусениці.

Хто хоче намалювати гусеницю? (За допомогою поролону - штампа діти за зразком і поясненню педагога малюють на окремих альбомних аркушах гусениць, фломастером прорисовують очі, рот, ніжки, вусики).

Зелені гусениці виляли своїми хвостиками. Це було Зелене царство.

Физкультминутка: Танцюють під музику танець «черв'ячків»

(Педагог, поки діти танцюють, кладе на намальованому аркуші птахів, комах).

4.Обобщеніе досвіду.

Подивіться хлопці, ми дійсно опинилися в Зеленому царстві. У наш Зелене царство прилетіли птахи, з'явилися комахи, засвітило яскраво сонечко. А ось і тітонька-гусениця.

Які ви молодці хлопці. Нарешті, я знайшла своїх маленьких діточок. Ви врятували моє Зелене царство. Спасибі вам велике.

Хоча гусениці шкодять рослинам, вони служать кормом птахам, жабам і іншим тваринам. Чи не буде гусениць, не стане птахів, загине ліс. Всі важливі в ланцюзі харчування. Тому дітям не потрібно вбивати навіть гусениць.

Колективна робота захоплює всіх. Коли вона буде закінчена, вихователь запитає, чого ж не вистачає на нашій картині, чому все стало зеленим? Так, дійсно, сонечка! Я зараз його прикріплений і всім відразу стане тепло (приклеює аплікацію сонечко).

5. Підсумок.

Ми побували в Зеленому царстві! Сподобалося вам хлопці наше подорож? Якщо вам було цікаво, у вас був гарний настрій, ви навчилися малювати листя і гусениць, то візьміть зелений круг смайлик, на якому намальовано веселе обличчя, якщо у вас щось не вийшло - синій кружок -смайлік, де зображено спокійний настрій. Якщо вам було не цікаво, ви нічому не навчилися, візьміть червоний кружок-смайлик з сумним зображенням.

Діти беруть гуртки і показують результат своєї діяльності.

Ми прощаємося з жителями цієї країни і поспішаємо додому.

е малювання у другій молодшій групі долонькою, паролоном, губкою, кришкою.


  Козлова Катерина Сергіївна
 


Читайте:



Ефективний догляд за обличчям

Ефективний догляд за обличчям

Що можна нового сказати про щоденний правильний догляд за шкірою обличчя? Начебто, отже, все зрозуміло. Будь-яка жінка хоче, щоб її шкіра була красивою, ...

Що людини після перелому ноги?

Що людини після перелому ноги?

Травми переслідують людину всюди, особливо в дитинстві. І особливо переломи ніг. У медицині переломом нижніх кінцівок називають абсолютне ...

Дерева і чагарники парку добре пережили зиму

Дерева і чагарники парку добре пережили зиму

Життя дерева взимку сповільнюється. У природному середовищі дерева ростуть саме в тих кліматичних зонах, умови яких вони генетично здатні ...

Як навчитися робити нігті гель лаком нарощування

Як навчитися робити нігті гель лаком нарощування

Про гарні, доглянуті руках з довгими нігтями мріє кожна дівчина. Але не всіх природа обдарувала міцними нігтями, здатними не ламатися в самий ...

feed-image RSS