Розділи сайту
Вибір редакції:
- Виставка осінніх виробів «Дивне поруч» в дитячому садку
- Технологія і покрокова інструкція нарощування нігтів гелем: етапи, правила, процес
- Білі плями на нігтях, причини, що робити, білі плями на нігтях і народні прикмети
- Доступні методи швидкого підвищення лейкоцитів в крові
- Грибок нігтів і шкіри не встоять перед кавовою гущею
- Крокус виставка меблів. Меблеві виставки
- Татуювання сова на руці значення
- Найбільші члени в світі
- Переломи фаланг пальців стопи фото
- Що таке «поганий» і «хороший» холестерин
Реклама
Нетрадиційна техніка малювання у другій молодшій |
Назва: Конспект відкритого показу освітньої діяльності Освітня область:«Художня творчість» Вид освітньої діяльності: Малювання. Тема: Цікаві курчата вийшли на галявину. мета: Створити мальовничий варіант загадки про курча. завдання:1. Створення атмосфери пошуку рішення художньо-образотворчої завдання (аналіз форми зображуваних предметів для виявлення загального та специфічного в образах курчати і кульбаби); 2. Закріплення отриманих раніше умінь і навичок роботи пензлем (з жорстким і м'яким ворсом) і гуашшю (використання прийомів: «стусан», «примакивание»); вміння відбирати для свого малюнка потрібні кольори; 3. Розвиток слухового і зорового сприйняття, дрібної моторики пальців рук, просторового орієнтування; стимулювання і підтримка мовної активності кожної дитини; 4. Викликати бажання допомогти ігровому персонажу, виражене в дії; виховувати почуття радості від процесу і результату малювання - сприяння героям казково-ігровій ситуації. Методи і прийоми: Художнє слово, слухання музики, Сюрпризний момент, речедвігательний тренінг, комунікативна гра, що коментує малювання, аналіз, уточнення, індивідуальна допомога. Матеріали та обладнання: Іграшка-курочка, демонстративний матеріал: «Кульбаби цвітуть», «Курчата гуляють», складальне полотно, аркуші паперу, тоновані в блідо-зелений колір ½ А4 (із зображенням кіл: маленькі по кутах, в центрі великий), гуаш на палітрі: червона, жовта, зелена, чорна; кисті: щетинна №3, «поні» №3; серветки для пензликів, ємності для води, клейонки для столів, аудіозаписи пісні «Вийшла курочка гуляти», фланеграф, мольберт, магнітофон, предметні картинки до фланеграфу. попередня робота: Розгляд і бесіда за картиною «Курка з курчатами», відгадування загадок про весну, птахів, спостереження за квітучими кульбабами, малювання на тему: «Чи носить кульбаба жовтий сарафанчик», спів пісні «Курчата» А.Філіппенко. Загальна тривалість освітньої діяльності: 15 хвилин.I. Вступна частина 2 хвилини.1. речедвигательную тренінг «Сонечко» - 1 хв. 2. Сюрпризний момент «Курочка зозулястої» - 1 хв. II. Пізнавальна частина - 4 хвилини.1.Ігра-імпровізація «Вийшла курочка гуляти» - 1 хв. 50 сек. 2.Рассматріваніе ілюстрацій, бесіда за їх змістом - 2 хв. 3.Ігровая мотивація продуктивної діяльності - 30 сек. III. Практична частина - 7 хвилин.1. Створення мальовничого варіанти загадки про курча (комментирующее малювання) - 6 хв.30 сек. 2.Пальчіковая гра «Курчата» - 30 сек. IV. Заключна частина:Складання загальної композиції на складальному полотні - 2 хв. хід заняття.
Педагог і діти входять в групу, вітаються з гостями і стають в коло. Проводиться мовної тренінг: Вправа «Сонечко» (Е. Макшанцева) Ось як сонечко встає - повільно підняти руки вгору Вище, вище, вище! До ночі сонечко зайде - Повільно опустити руки Нижче, нижче, нижче. Добре Добре. «Ліхтарики» сонечко сміється А під сонечком всім весело співається ...... хлопки в долоні. Педагог. Ось і весна настала: сонечко лагідно пригріває, травичка зеленіє, дерева цвітуть. А у домашньої птиці з'являються дітки. У курочки - курчата, у качечки - каченята, у гусочку - гусенята, у індички - индюшата. Правильно хлопці. Вони дуже кумедні, і як все малі дітки, такі смішні і цікаві (педагог виставляє предметні картинки на фланеграф) (Педагог дістає іграшку - курочку) По весні у мами - квочки Вилупилися дітки. Раз курча, два курча, Три, чотири, п'ять. Порахувала всіх курчат: - Ко-ко-ко! Пора гуляти. (Педагог читає вірш і обігрує сюжет з дітьми - торкається іграшкою до кожної дитини)
педагог: Хлопці, давайте покажемо як курочка гуляла з курчатами на лузі. Проведення гри-імпровізації за сюжетом пісні «Вийшла курочка гуляти» (під звуки мелодії пісні) Вийшла курочка гуляти, свіжої трави пощипати, а за нею хлопці - жовті курчатка (діти імітують прогулянку - вільна ходьба). Ко-ко-ко, ко-ко-ко, не ходіть далеко! Лапками гребіте- зернятка шукайте (діти імітують рух курчат). З'їли товстого жука, земляного черв'яка (погладжування живота за годинниковою стрілкою, правою і лівою рукою). Бугая водиці - ціле коритце! (Нахили тулуба вперед, руки відведені назад). (Дітям пропонується сісти на килим) педагог: (Від імені ігрового персонажа): Ко-ко-ко! Все дивлюся я далеко, а курчат не бачу! На лузі кругом жовто! (Педагог демонструє ілюстрацію «Кульбаби цвітуть»). Раптом бачу: «Жовта кульбаба по траві йде, жовтий кульбаба зернятка клює». А де ж мої курчата? педагог: Хлопці, відгадає цю загадку. Кульбаба незвичайний курочку зустрівся. Він жовтий і пухнастий. Він може ходити, значить у нього є ніжки. Він клює зернятка, значить, у нього є дзьоб. Що ж це за кульбаба такий? (Відповіді дітей) Вірно, це курча! (Педагог виставляє ілюстрацію «Курчата гуляють»). А тепер подивимося, що спільного у курчати і кульбаби? (Жовті, пухнасті, круглі). А чим вони відрізняються? (У курчати є лапки, дзьоб - вони червоні. У кульбаби є стеблинка і листя - вони зелені). педагог(Від імені першого персонажа): цікаві курчата Розбіглися хто куди Один зустрів черв'яка, А інший комашку. Третій пташку побачив І головку вгору підняв Ко-ко-ко! Від мене не тікати! Потрібно поряд гуляти. (Педагог керуючи іграшкою імітує пошук курчат на складальному полотні-лузі) педагог: Хлопці, давайте курчат, які пхають у всі свій дзьоб і розбіглися, знайдемо серед кульбаб. Ми їх намалюємо. Курочка-Ряба відразу дізнається відгадку на веселу загадку!
Педагог роздає дітям листочки тонированной паперу (з контуром кіл) з набірного полотна і діти сідають за столи. педагог: На лузі цвітуть кульбабки-маленькі кружечки - давайте розкриємо їм пелюсточки. У кульбаб багато жовтих пелюсток - намалюємо жорсткої пензликом пухнасті жовті кульки. Пензлик тримаємо вертикально і вона весело стрибає по кружечку - в лівому верхньому кутку, а тепер у верхньому правому куті, в куточках внизу листа. А ось в центрі листа великий гурток перетворюємо в курчати. Він на нашому малюнку - головний, великий. Курча - відгадка веселою загадки. Жовтий і пухнастий! Жорстка пензлик довго працювала - втомилася. Помийте її і покладіть спати на серветку, хлопці! І нам пора пальчики розім'яти і в гру пограти: (Проведення пальчикової гри «Курчата»): Ципи по лузі гуляли, Ципи зернятка шукали (Діти стукають вказівними пальцями по столу (клюють) повільно) Лю-лю, лю-лю Так я зернятка клюю (Лікті рук стоятна столі, діти з'єднують в одному ритмі пальці - великий і вказівний на обох руках) Вийшла Маша на доріжку, Накришила ципам крихти. Клюю-лю-лю-лю, клюю-лю-лю (Діти стукають вказівними пальцями по столу швидко) А тепер, діти, тонкої і м'якою пензликом намалюємо лапки і дзьоб курчатам. Лапки і дзьоб червоного кольору? А листочки і стеблинка у кульбаби якого кольору? Вірно, зелені. Пензлик вмилася і в зелену фарбу поринула. Докладаємо пензлик до листочку багато разів - у кульбаби багато листочків. Ось яка краса! А курчата її не бачать! Що потрібно намалювати курчати? Звичайно, очі - чорні цяточки. Курчата не просто гуляють, а й корм шукають. Чим курчат почастуємо? (Зернятками, черв'ячком, жучком). педагог (Від імені ігрового персонажа): Ко-ко-ко, ко-ко-ко! Нам додому вже пора! Насувається гроза! Збирайся дітвора! Де ж тут мої курчата - цікаві Ребета.
Діти подають педагогу свої живописні роботи, педагог виставляє їх на складальному полотні. педагог (Від імені ігрового персонажа): Ах, какая красота! Бачу я своїх курчат! Круглі жовті грудочки! (Педагог пропонує розповісти які курчата і чим вони займаються) А давайте, хлопці, ви перетворитеся на маленьких пухнастих кумедних курчат і підете на прогулянку гуляти? (Діти погоджуються. Педагог вручає дітям медальйони-курчата). Використовувана література: 1. Лукіна О.І. І притупували ногами, і приклацує перстами ... // Дошкільна освіта. №2, 1999. 2. М.Ю. Картушина. Логоритміка для малюків: Сценарії занять з дітьми 3-4 років. - М .: ТЦ Сфера, 2004. 3. Королева Т.В. Малюємо і пізнаємо: конспекти занять з малювання для дітей мл.дошк. віку / Т.В.Королева. - М .: Гуманітарний Изд.центр ВЛАДОС, 2008.
безпосередня освітня діяльність. Художньо-естетичний розвиток. Малювання в другій молодшій групі. Тема: « Осіннє листя»Безпосередня освітня діяльність. Художньо-естетичний розвиток. Малювання в другій молодшій групі. Тема: «Осіннє листя» Хід заняття.Ігрова мотивація. Прихід чарівної пензлики і її подружки. (Вітаються, задають питання на тему «Осінь») нетрадиційно Напрямок: художньо-естетичне. Група: друга молодша. Заняття № 1. Малювання. (Місяць травень) Тема: «Зелене царство» (освітня ситуація) мета: вчити малювати фарбами знайомі предмети (траву, дерева, гусениць). завдання: Навчання навичкам роботи пензлем, штампами, розвиток зорової пам'яті для роботи з пам'яті і поданням при зображенні предметів навколишнього світу для створення загальної композиції в малюванні Зеленого царства, виховання художнього смаку, фантазії, почуття гармонії і краси, дбайливого ставлення до природи. матеріал: великий аркуш шпалерного паперу, гуаш зеленого кольору; різних відтінків, Картопля в зрізі, вода, зім'ятий аркуш паперу, поролонова губка, шматочок пінопласту, кисті, зелені фломастери, вологі серветки, сонечко, музичний запис пісні «Ми в автобусі сидимо», танцю «Червячки», м'яка іграшка гусениця, набір комах і птахів , презентація «Зелений колір» Педагогічні технології: 1. Предметно-орієнтовані; 2. Інформаційні; 3. Технології оцінювання досягнень; 4. Інтерактивні Методи навчання: практичні методи («Друк від руки», «друк від овочів», пінопласт і поролонова живопис, метод стусана і примакивания, малювання пензлем) наочні методи (ілюстрація, демонстрація, спостереження) словесні методи (пояснення, роз'яснення, розповідь, бесіда) відеометоди (електронна презентація) Попередня робота:розглядання листя на деревах, чагарниках, спостереження за жучками, сонечками, гусеницями, квітами; читання віршів про весну, розгляд картин із зображенням весни, читання оповідань і віршів про весну. Хід заняття. 1.Організаціонний момент. -Здравствуйте, хлопці! Я запрошую вас в подорож. Діти їдуть в автобусі, співають і показують руху по тексту пісеньки під музику. Вихователь: «Зупинка Зелений колір. 2. Постановка проблеми. Оголошення теми заняття. Перегляд презентації на інтерактивній дошці Хлопці, подивіться фільм і скажіть, що в природі у нас зеленого кольору ». Що ж в природі ви побачили зеленого кольору? (Дерева, трава, ягода, морська хвиля, ящірка, гусениця, коник, жаба) Привіт, хлопці! (З'являється гусениця.) А в моєму Зеленому царстві сталося лихо, стала пропадати зелена фарба, на деревах зникли листя, на землі не стало трави, поповзла і полетіли всі комахи, але найголовніше я втратила своїх маленьких діточок гусениць. Допоможіть мені будь-ласка. Ось стежка, вона приведе нас в моє Зелене царство. Звучить музика, діти йдуть з педагогом по зеленій доріжці. 3. Творча діяльність. (Гусениця) Ось бачите, що залишилися тільки голі стовбури дерев. Допоможіть мені, будь ласка, повернути моє Зелене царство. (Педагог) Тільки одна умова - всі малюємо зеленою гуашшю, тоді ми дійсно опинимося в Зеленому царстві. Давайте намалюємо дерева. Листя дерев можна намалювати картоплею, набираючи на зріз гуаш, можна рукою, пальцями; зім'ятим аркушем паперу поролоновою губкою, шматочком пінопласту. Завдання виконують диференційовано (більш здібні діти малюють штампами картоплі, моркви, середні - долонькою, пальчиками, слабкі - зім'ятою папером, поролоновою губкою, шматочком пінопласту). Зараз намалюємо траву (показати як ритмічно розташовувати траву пензликом на папері). Можете методом стусана намалювати зелені квіти, методом примакивания - травичку або квіточки. Тепер допоможемо нашій тітоньці-гусениці. Хто хоче намалювати гусеницю? (За допомогою поролону - штампа діти за зразком і поясненню педагога малюють на окремих альбомних аркушах гусениць, фломастером прорисовують очі, рот, ніжки, вусики). Зелені гусениці виляли своїми хвостиками. Це було Зелене царство. Физкультминутка: Танцюють під музику танець «черв'ячків» (Педагог, поки діти танцюють, кладе на намальованому аркуші птахів, комах). 4.Обобщеніе досвіду. Подивіться хлопці, ми дійсно опинилися в Зеленому царстві. У наш Зелене царство прилетіли птахи, з'явилися комахи, засвітило яскраво сонечко. А ось і тітонька-гусениця. Які ви молодці хлопці. Нарешті, я знайшла своїх маленьких діточок. Ви врятували моє Зелене царство. Спасибі вам велике. Хоча гусениці шкодять рослинам, вони служать кормом птахам, жабам і іншим тваринам. Чи не буде гусениць, не стане птахів, загине ліс. Всі важливі в ланцюзі харчування. Тому дітям не потрібно вбивати навіть гусениць. Колективна робота захоплює всіх. Коли вона буде закінчена, вихователь запитає, чого ж не вистачає на нашій картині, чому все стало зеленим? Так, дійсно, сонечка! Я зараз його прикріплений і всім відразу стане тепло (приклеює аплікацію сонечко). 5. Підсумок. Ми побували в Зеленому царстві! Сподобалося вам хлопці наше подорож? Якщо вам було цікаво, у вас був гарний настрій, ви навчилися малювати листя і гусениць, то візьміть зелений круг смайлик, на якому намальовано веселе обличчя, якщо у вас щось не вийшло - синій кружок -смайлік, де зображено спокійний настрій. Якщо вам було не цікаво, ви нічому не навчилися, візьміть червоний кружок-смайлик з сумним зображенням. Діти беруть гуртки і показують результат своєї діяльності. Ми прощаємося з жителями цієї країни і поспішаємо додому. е малювання у другій молодшій групі долонькою, паролоном, губкою, кришкою. Козлова Катерина Сергіївна |
Читайте: |
---|
Популярне:
З чого роблять маргарин: корисна інформація |
нове
- Які листя червоніють восени перші
- послідовність процедур
- Програма інтенсивного зволоження шкіри на косметиці кора
- Що потрібно для акрилової пудри
- Що означає талісман сови
- Аналізи при панкреатиті: які повинні бути проведені дослідження і про що говорять показники
- Сова - талісман для залучення грошей і удачі
- Яка птах кричить ночами голосом кошеня?
- Холестерин і стрес
- Манікюр в домашніх умовах