Головна - Цілющі трави
  Майстер-клас з малювання «Березовий гай. Конспект інтегрованого заняття в підготовчій групі «Бесіда« Російська береза ​​». Малювання «Березовий гай

Колодіна Ірина Григорівна

МБДОУ Вязьма-Брянського дитячого садка "Сонечко" В'яземського району Смоленської області

Конспект заняття малювання тема: "Березовий гай восени".

(Нетрадиційний метод)

малювання

1 Заняття:   "Березовий гай восени"

Матеріал: господарська свічка, акварель.

Мета: Закріпити знання дітей про пори року. Ввести поняття: теплі і холодні кольори, пейзаж. Знайомство з новим матеріалом - віск, воскова свічка, і його властивостями.

Завдання: Вчити дітей користуватися пензлем і акварельною фарбою в поєднанні з восковим матеріалом. Тонувати весь аркуш цілком.

Хід заняття:

Показати дітям картину (або фотографію кольорову) із зображеною на ній березовим гаєм восени. Запитати: яку пору року зображено на картині? Чому діти думають, що на картині зображена осінь? Яка пора року зараз? Прочитати вірш Г. Новицкой "Тиша" (Ушакова стор. 59 зан. 4). Сказати: "Осінь дуже гарне час року, у осені є свої фарби". Показати вирізані з кольорового паперу листочки червоного, оранжевого, жовтого, коричневого кольору. Сказати що це теплі кольори осені. Запитати, що буває такого кольору ще? (По кожному кольору окремо). Як цей колір називається? Якщо покласти ці кольори поруч, то вийде щось схоже на вогонь або вогнище - гарячий, гарячий, тому ці кольори називають теплими кольорами. Показати дітям кружечки, вирізані з паперу блакитного, синього, фіолетового, зеленого кольору. Поставити поруч з осіннім пейзажем картину із зображенням зими. Сказати, що ці кольори називаються холодними, що таких квітів більше взимку. Попросити декілька чоловік (за бажанням) підійти до картин і подарувати "осені" - теплий колір, а "зими" - холодний. Подякувати дітей прибрати зимовий пейзаж. Подякувати дітей від імені "осені" і ще раз нагадати, які теплі кольори вони їй подарували. А тепер давай ті намалюємо таку - же красиву осінню березовий гай. Якими кольорами ми будемо користуватися в малюнках? Вислухати відповіді дітей, супроводжуючи показом названого кольору. Запитати якого кольору стовбури беріз? - Білого. Сьогодні ми з вами намалюємо білої восковою свічкою, а осінні теплі кольори намалюємо акварельною фарбою. Якщо свічкою провести по паперу залишиться блискучий білий слід, віск міцно прилипне до паперу і в цьому місці не пустить фарбу на папір, тому папір залишиться білою - як стовбури беріз. Звідки ж береться такий матеріал, як віск? Віск роблять бджоли, вони будують з нього стільники, а потім складають у ці стільники мед. (Можна показати дітям, при можливості, стільники з медом) Люди збирають мед беруть його з вуликів разом з сотами, зробленими з воску свічки, воскові крейди.

Физкультминутка.   Зараз ми перетворимося в бджілок; замашем крильцями, задзижчить і полетимо збирати мед з квітів. (Вільний, безладний біг протягом хвилини.) Тепер все бджілки повертаються в вулики, а дітки на свої місця.

Під час фізкультхвилинки роздати папір, кісті- білка №8, господарські свічки, стаканчики з водою.

Тепер уважно подивимося, що лежить на ваших столах. Вислухати відповіді дітей. Для чого нам потрібна воскова свічка? Правильно, ми будемо їй малювати стовбури беріз. Берези ростуть із землі, наверх до сонечка. Візьміть свічки і проведіть по аркушу паперу від низу до верху. У березовому гаю росте багато беріз, намалюйте багато стовбурів. (Супроводжувати показом на вертикальному етюднику). Хто вже намалював стовбури беріз, кладе свою свічку в загальну коробку. Дочекатися коли всі діти закінчать роботу зі свічок. Фарба, яка лежить у вас на столах називається "Акварель". Ця фарба дуже любить воду, щоб вона добре малювала, треба частіше мочити пензлик у воді. Які кольори ми будемо використовувати, щоб намалювати березовий гай? Нагадати, (супроводжувати показом) ми візьмемо теплі кольори, жовтий, помаранчевий, червоний, коричневий. Розфарбуємо весь листочок цими фарбами (супроводжувати показом на етюднику). Бачите, там, де ми провели свічок, папір залишилася білою, вийшли білі стовбури беріз. Допомогти нужденним правильно тримати кисть. Щоб фарби один одного не забруднили, кожен раз треба як слід промивати пензлик в баночці, в разі потреби витирати її ганчірочкою (показати, як), а потім знову намочити і брати фарбу. Дочекатися поки всі діти закінчать цей етап роботи. Звернути увагу, що на стовбурах беріз є чорні плями і внизу стовбур берези весь чорний. Запропонувати вмочити кисть в чорну фарбу і провести їй по стовбуру беріз (супроводжувати показом).

Після закінчення всі роботи виставити на дошку для аналізу, запропонувати дітям знайти роботи, де використано більше теплих кольорів, які роботи подобаються більше і чому? Сказати дітям, що малюнки, на яких зображено природа називається пейзаж.

  Наталія Писарева

аудиторія:   діти 5-7 років, вихователі, педагоги додаткової освіти.

призначення:   дану роботу можна виконати з дітьми при вивченні теми «Рідний край», «Краса землі», «Наша Батьківщина», так як береза ​​є одним із символів Росії.

завдання:

Закріпити навички малювання;

Закріпити знання про визначні пам'ятки рідного краю;

Розвивати наочно-образне мислення, увагу, пам'ять;

Виховувати художньо-естетичний смак, акуратність, любов до Батьківщини.

матеріал:

акварель,

Папір для малювання формату А3 (можна А4,

Вологі серветки.

Порядок виконання:

1. Великим пензликом наносимо акварель на папір, використовуючи тільки відтінки синього кольору.

2. Потім круговими рухами, починаючи з центру, змішуємо кольори за допомогою вологої серветки.

4. Потім круговими рухами змішуємо кольори за допомогою вологої серветки.

5. Білій гуашшю малюємо силуети дерев так, ніби ми дивимося знизу вгору.

6. Чорної гуашшю малюємо штрихи характерні березі.

7. домальовує листя та інші дрібні деталі.













8. Аналогічним способом можна намалювати інший варіант березового гаю.



Публікації по темі:

Коли в нашому дитячому садку проходила виставка колективних дитячих робіт "Російська береза" І я з хлопцями вирішили змайструвати колективну.

  "Березовий гай". Майстер клас. Майстер клас по виготовленню аплікації «Березовий гай» з паперових серветок з дітьми молодшого дошкільного.

Колективна робота в підготовчій групі на тему "Березовий гай". Робота виконана в техніці конструювання з паперу. Спочатку на.

Прийшло довгоочікуване, тепле літо. І дуже хочеться природи, гарної погоди, прогулянок по лісі, парку. Ми з хлопцями вирішили зробити свою березову.

Чимало написано книг, написано картин і складено віршів про красу березового гаю. Чому б не спробувати відтворити цю красу самому.

Конспект інтегрованого заняття в підготовчій групі «Російська береза. Березовий гай"   Конспект інтегрованого заняття в підготовчій до школи групі «Російська береза. Березовий гай »Інтеграція освітніх областей :.

Провела: вихователь Сидорова С. Р Реалізація змісту програми в освітніх областях: "Художньо-естетичний розвиток», «Фізичне.

Запитайте дитину які дерева він знає. Я думаю, одним з найпопулярніших відповідей буде - береза. Це дерево дуже поширене в нашій країні. Більш того, воно навіть вважається символом Росії. Пропоную такий цікавий і незвичайний спосіб зобразити наші російські берізки.

Багато батьків задаються питанням, наскільки необхідні творчі заняття в житті малюків. Адже цілком можливо, що дитина навіть і не згадає нічого з того, що ви робили. Моя відповідь проста, щоб ви не вкладали в дитини, все це приносить результат. Адже саме дивлячись на вас, на те, як ви намагаєтеся, фантазіруете, придумуєте і щось робите дитина вчиться, він хоче бути схожим на вас. Займайтеся творчістю з дітьми!

матеріали:

  • акварельний папір;
  • малярський скотч;
  • ножиці;
  • акварельні фарби;
  • пензлика;
  • сіль;
  • чорний воскової олівець.

Як зробити:

1. Візьміть малярський скотч і розріжте на тонкі смужки, якщо це необхідно. Перевірте наскільки легко стрічка відстає від паперу. Наклейте вертикальні смужки (ствол беріз), а до них коротенькі гілки. Гарненько пригладьте стрічку.

2. Тепер зробимо фон. Для цього візьміть акварельні фарби. Ми використовували холодні кольори: фіолетовий, блакитний і трохи салатового і рожевого кольору.

3. Поки фарба не висохла, посипте на папір сіль. Це створить блискучий ефект.

4. Коли фарба висохне, акуратно зніміть стрічку.

5. Обведіть чорним восковим олівцем контур беріз. Додайте характерні для беріз горизонтальні лінії на стовбур і гілки дерев.

6. Тепер додайте тіней і обведіть стовбур чорною фарбою.

7. Дайте картині висохнути.

Готово! Подивіться яка гарна картинка вийшла!

  Козлова Тетяна
  Конспект інтегрованого заняття в підготовчій групі «Бесіда« Російська береза ​​». Малювання «Березовий гай»

Конспект інтегрованого заняття в підготовчій групі:

«Бесіда: Російська береза. Малювання: Березовий гай »

Козлова Тетяна Іванівна - вихователь МКДОУ дитячий садок   «Світлячок», с. Калтук

Цілі освітніх областей:

Пізнавальний розвиток:   Уточнити уявлення про значення берези в життя російських людей і пов'язані з нею традиції;

Художньо - естетичний розвиток:   Виконувати малюнок березового гаю за зразком і за інструкцією педагога; емоційно відгукуватися на красу російської природи.

Матеріал й устаткування:

Репродукції картин російських художників, аудіокасета з піснею «У полі береза ​​стояла»; альбомні листи; кисті; акварельні та гуашеві фарби.

Вступне слово вихователя.

Відгадайте загадку:

Білий чорним шитий

Сарафан на ній.

Вітер до неї поспішає,

Чеше кучері їй,

Зелена коса майорить,

У яскравому сонечку купається.

Береза ​​запрошує нас в гості. Давайте підійдемо до берізки, привітаємося з нею, помилуємося її красою.   Діти підходять до березі на ділянці дитячого садка.

Бесіда про російську березі.

Наші далекі предки до лісу ставилися дбайливо. Вони були впевнені, що жива природа: дерева і трави, лeca і хмари, що вона може попереджати або загрожувати, лякати або заохочувати! Серед древніх людей ходили легенди про травинку, квітку, про кожне деревце. Природа нашого краю скромна: у нас немає пальм, ні екзотичних дерев з галасливими папугами. Наші ліси славляться осикою, тополею, хвойними деревами. І, звичайно ж, березою. З давніх-давен це дерево вважається символом нашої Батьківщини.

Дерев рівних не порахуєш -

Одне іншого краше.

Але де ти дерево знайдеш

Ріднею берізки нашої.

Дійсно, життя і доля російської людини пов'язана з красунею берізкою. Поруч з будинком, або при дорозі, або в поле - де тільки не росте красуня береза! Береза ​​- дерево дивовижне! Можна весь світ обійти - ніде такого дерева не зустрінеш.

Як можна сказати про берізку?   Правильно, красунею російських лісів називають березу. Струнка, з тонкими довгими гілками і розкидистою кроною, вона приваблива в усі пори року.

Скажіть, а що є у берези, як і у будь-якого іншого дерева? ( Корінь, стовбур, гілки, листя, квіти, плоди)

Покажіть стовбур берези. Який він - товстий або тонкий?

Де ствол у берези широкий, а де - вузький?

Покажіть гілки. Які вони - товсті або тонкі? Якого кольору?

Погладьте стовбур берези. Який він у неї? ( Гладкий, шовковистий.)

Який за кольором? (Уточнити, що тільки у берези такий чорно-білий стовбур.)

Чому береза ​​має білу кору? ( У корі берези є особлива речовина - бетулін. Бетулін забарвлює кору в білий колір: у неї єдиною в світі біла кора).

Як називається кора берези? ( Береста.)

Що раніше виготовляли народні умільці з берести? ( Короба, кузовки, човни, взуття.)

Чому кору берези дуже люблять вчені-історики? ( Через берести. У стародавні часи, коли пергамент коштував дорого, писали на бересті. До нас дійшли берестяні грамоти, прочитавши які, вчені-історики змогли багато дізнатися про життя наших предків.)

Для чого берізки потрібні чорні смуги? ( Чорні смужки на білій корі потрібні дереву для того, щоб дерево могло через них дихати.)

Якого кольору листя у берези?

Який гриб росте під березою? ( Підберезовик.)

Яке дерево навесні може втамувати спрагу? ( Береза, її сік.)

Стародавні слов'яни вважали березу священним деревом, що втілює світло, чистоту, жіночність. У християнські часи береза ​​була пов'язана з весняними церковними святами. З приходом теплих днів, у неділю на сьомому тижні після Великодня, святкувалася Трійця.

Напередодні свята в лісі рубали зелені березові гілки, траву збирали, щоб на Трійцю - в неділю - будинок і церква ними прикрасити. Березовими гілками прикрашали світлицю і вхід в будинок, підлоги посипали запашної свіжоскошеної травою. Трійцю вважали дівочим святом. Дівчата брали з собою частування - пироги та ватрушки - і йшли в ліс, де знаходили ошатну берізку. Зав'язували на її гілках стрічки, кланялися їй і просили виконати їх бажання.

А тепер згадайте бажання і зав'яжіть по одній стрічці. Я думаю, ваше бажання обов'язково здійсниться. ( Діти зав'язують стрічки і загадують про себе бажання) Звучить пісня «У полі березонька стояла».

Береза ​​не тільки брала участь у святах. З нею селяни-хлібороби пов'язували чимало прикмет.

Лопаються сережки у берізки - час сіяти хліб.

Овес цього, коли береза ​​розпускається.

Навесні березовий сік невкусен - хліб вродить на славу.

Xoтіте дізнатися, яке буде літо? Придивіться до беріз.

Якщо весною береза ​​перед вільхою лист розпустить, то літо буде сухе. Якщо вільха наперед - мокре.

З берези тече багато соку - до дощового літа.

Про те, якою буде весна, берези розповідають восени.

Листя починають жовтіти з верхівки - чекайте ранньої весни, знизу - пізньої, а якщо рівномірно - середньої.

І зиму берези можуть передбачати.

На початку жовтня з них лист не опал - сніг ляже пізно.

Про березі йдеться і в піснях, і в загадках, і в казках, і віршах, мила вона російському серцю.

Діти читають вірші про березі.

Физкультпауза: «Береза»

Ми берізку посадили, Випрямитися.

Ми водою її полили, Руки зігнути до плечей, долонями вперед.

І берізка підросла, Встати.

До сонця гілки підняла, Руки вгору.

А потім їх нахилила, Руки вниз, спина пряма.

І хлопців дякувала Уклони голово.

Малювання «Березовий гай».

Береза ​​виділяється і своєю білизною, і сережками, і смужками на корі. Сьогодні ми намалюємо березовий гай, де багато різних беріз: і молодих, і старих, і тонкоствольние, і низьких, і високих. Перш за все, давайте намалюємо довільні вертикальні лінії, не сильно турбуючись про їх ширині і правильності - нехай це будуть різні дерева. Потім, подивившись, де дерева вийшли найтонші, можна перевернути листок на 180 °, і зафарбувати товщину, щоб верх був тонше, низ товщі, ніж більше будемо підфарбовувати, тим красивіше гай. Зробимо фон на свій розсуд, тут, наприклад синій. Наносимо головна відмінність - рисочки, чергуючи їх з боків стовбура. Потім хаотично додаємо різного кольору   листя вгорі і внизу, вибираючи фарби на свій розсуд. Чим більше часу ми витратимо на різні штрихи, тим красивіше вийде малюнок. Розгляньте зразки-схеми малюнка і, спираючись на них, покажіть березовий гай.

Діти малюють на шпалерному аркуші паперу, стоячи за столом, на ділянці дитячого садка.

Підсумок заняття.

Розгляньте всі малюнки і виберіть найбільш виразні і найакуратніші. Про який дереві ми сьогодні розмовляли? Що ви дізналися нового про березі?

  Пшенична Ольга Едуардівна, старший вихователь.
Місце роботи:   МДОБУ № 7 «Ластівка» ст.Прочноокопской муніципального освіти Новокубанський район Краснодарського краю.
Опис матеріалу: пропоную вам конспект інтегрованого заняття на весняну тематику. Конспект розрахований для дітей у віці 6 - 7 років. Даний матеріал буде корисний вихователям дитячих садків, музичним керівникам, педагогам додаткової освіти.

Конспект інтегрованого заняття для дітей 6 - 7 років «Весняна берізка»

мета:   формувати у старших дошкільників уявлення про характерні особливості берези.
завдання:
освітні:
  - Уточнювати і розширювати уявлення про весняні зміни в живій і неживій природі.
  - Розширювати знання і уявлення про березі.
  - Збагачувати словниковий запас, розвивати зв'язне мовлення.
  - Продовжувати знайомити дітей з технікою малювання - батиком, з різними способами створення малюнка на тканині.
  - Навчити зображати конкретне дерево з характерними особливостями будови стовбура і крони.
  - Вчити виконувати рухові дії без зайвої м'язової напруженості.
Розвиваючі:
  - Розвивати уміння помічати зміни в живій природі.
  - Продовжувати розвивати дитячу творчість.
виховні:
  - Виховувати любов до природи, вміння відчувати її красу.
Демонстраційний матеріал:
  - репродукція картини К.І. Горбатова «Весна в березовому гаю».
Роздатковий матеріал:
  - батик (розмір А4);
  - простий олівець;
  - набір гуашевих фарб;
  - кисті № 1, № 4;
  - стаканчик з водою;
  - серветка.
вихователь:   Хлопці, я запрошую вас в подорож по весняному лісі. Пробудження природи нікого не залишає байдужим. Оживає ліс, молоді зелені паростки так і тягнуться до самого неба, щоб торкнутися своїми листочками легких хмарок. Вслухайтеся уважно - і ви почуєте щось легке подих вітру, то кришталевий дзвін капели. На зміну зимі поспішає весна. Які зміни в природі відбуваються навесні? (На деревах набухають бруньки, верба покривається пухнастими кульками, гріє сонце, чути голоси птахів, з'являються перші проталини, дзвенить крапель).
вихователь:   Давайте згадає прислів'я і приказки про весну.
- Лютий будує мости, а березень їх ламає.
  - Березень не весна, а передвесняного.
  - Іноді і березень морозом хвалиться.
  - Березень - зоря весни.
  - Грач на горі - весна на дворі.
  - Березень весни брат і зими не рад.
Пальчикова гімнастика «Іди, весна, йди, красна».
Іди, весна, йди, красна,
Діти «ходять» пальцями по столу.
  Принеси житній колосок,
По черзі загинають пальці на обох руках, починаючи з великого.
  Вівсяної Снопок,
  Яблука запашні,
  Груші золотисті,
  Великий урожай в наш край!
вихователь:   Послухайте загадки, що це:
  Розбіглися по узліссі
У білих платтячках подружки.
   або:
  У білому сарафані стала на галявині.
  Летіли синиці, сіли на косиця.
   Правильно, всі ці загадки про красуню - берізки. У жодній іншій країні немає стільки беріз, як в Росії. Тому росіяни вважають це дерево символом своєї Батьківщини. Подивіться, перед нами лісова галявина. (Діти розглядають репродукцію картини К.І.Горбатова «Весна в березовому гаю». Звучить лірична п'єса Едварда Гріга «Навесні»).
вихователь:   Як називається цей ліс? (Березовий гай).
вихователь:   Світло і святково навесні в березовому гаю. Берізки причепурилися в білі шовкові сарафани. Як ви думаєте, хлопці, чому шовкові? (Злітає верхній шар берести, кора стає гладкою і шовковистою).
вихователь:   На білій бересті чітко виділяються темні рисочки і смужки, через які береза ​​дихає. Ледве повіє теплом, як берези огортаються смарагдово-зеленим хмарою. Це згорнуті нирки розгортаються в пахучі березові листочки. Навесні на кінчиках березових гілок з'являються довгі сережки. На одних деревах вони жовті, а на інших - зеленуваті.
вихователь:   Чимало віршів і пісень складено про белоствольной красуню. Люди склали про її гідності таку загадку:
  Варто дерево, кольором зелено.
  У цьому дереві чотири угіддя:
  Від темряви - світ, розбитому - зв'язок,
  Хворому - здоров'я і людям некопаний колодязь.
   Давайте розберемо відгадки. Перша - за старих часів хата висвітлювалася березової лучиною. При її світлі жінки займалися рукоділлям, чоловіки плели постоли, кошика. Друга - розбиті речі селяни пов'язували гнучкою і міцною берестой. Третя - З березових бруньок і берести готували відвари, а березовими віниками парилися в лазнях - виганяли хвороба. Некопаний колодязь - це солодкий і цілющий березовий сік, яким навесні береза ​​пригощає людей і тварин. Щоб дерево не минув соком, отвір замазують глиною або землею. А ви коли-небудь пробували березовий сік? (Відповіді дітей).
Физкультминутка
Діти по показу вихователя виконують музично-ритмічні рухи під музику Р. Рустамова «Берізка» (сл. А. Матлин).
вихователь: Напевно, немає жодного живописця, яка не оспівував би березу, захоплюючись її красою, витонченим силуетом. Художники пишуть свої картини на полотні, що має тканинну основу. Ми сьогодні з вами теж будемо малювати на тканині. Давайте згадаємо, як називається цей спосіб зображення? (Батік).

вихователь: Малюємо простим олівцем контур стовбура берези - стрункий, загострений догори. Починаючи з середини стовбура, по обидва боки дерева, малюємо контури гілок (довгі знизу і короткі нагорі). Кінці гілок плавно округляем з нахилом вниз. До основних гілках домальовували короткі бічні гілочки. Контур малюнка обводимо кінцем тонкої кисті гуашшю чорного кольору. Кінцем кисті зобразити довгі лінії зверху вниз в нижній частині стовбура, залишаючи між ними незафарбовані проміжки, і короткі горизонтальні штрихи всередині намальованого стовбура. При виконанні листя використовуємо спосіб стусана кінцем кисті, використовуючи відтінки світло зеленого кольору. На кінчиках гілок, прийомом примакивания пензлика, прорисовуємо жовті сережки.
Діти виконують роботи і після закінчення вивішують їх на виставку.
вихователь:   Подивіться, яка чудова у нас вийшла гай.
   Розбіглися по галявині
  Безтурботним, легкої зграйкою,
  Немов дівчинки підлітки,
  Белоствольние берізки.
  За руки взялися, і ось -
  Закружляв хоровод!
вихователь:   Хлопці, що нового ви дізналися сьогодні? (Чому про березу кажуть, що в ній чотири угіддя. Береза ​​виділяє цілющий сік. Що виготовляють люди з берести).А що ви ще хотіли б дізнатися? (Відповіді дітей).
Релаксація «Подорож в чарівну гай».
вихователь:
  Сядьте зручно і закрийте очі. Уявіть собі, що ви в гаю, де багато беріз і всіляких квітів. У самій гущавині стоїть біла кам'яна лава, сядемо на неї.
  Прислухайтеся до звуків і насолодитеся запахами навколо вас: пахне волога земля, вітер доносить запах беріз. Ви чуєте спів птахів, шелест трав. Насолоджуйтеся цим відчуттям, захопіть це з собою, повертаючись з подорожі. Нехай воно буде з вами весь день ».

Практична частина

Вихователь демонструє прийоми зображення.
   Малюємо простим олівцем контур стовбура берези - стрункий, загострений догори.

  Починаючи з середини стовбура, по обидва боки дерева, малюємо контури гілок (довгі знизу і короткі нагорі). Кінці гілок плавно округляем з нахилом вниз.



  До основних гілках домальовували короткі бічні гілочки.


  Контур малюнка обводимо кінцем тонкої кисті гуашшю чорного кольору. Кінцем кисті зобразити довгі лінії зверху вниз в нижній частині стовбура, залишаючи між ними незафарбовані проміжки, і короткі горизонтальні штрихи всередині намальованого стовбура.



  При виконанні листя використовуємо спосіб стусана кінцем кисті, використовуючи відтінки світло зеленого кольору.


  На кінчиках гілок, прийомом примакивания пензлика, прорисовуємо жовті сережки.
 


Читайте:



Ефективний догляд за обличчям

Ефективний догляд за обличчям

Що можна нового сказати про щоденний правильний догляд за шкірою обличчя? Начебто, отже, все зрозуміло. Будь-яка жінка хоче, щоб її шкіра була красивою, ...

Що людини після перелому ноги?

Що людини після перелому ноги?

Травми переслідують людину всюди, особливо в дитинстві. І особливо переломи ніг. У медицині переломом нижніх кінцівок називають абсолютне ...

Дерева і чагарники парку добре пережили зиму

Дерева і чагарники парку добре пережили зиму

Життя дерева взимку сповільнюється. У природному середовищі дерева ростуть саме в тих кліматичних зонах, умови яких вони генетично здатні ...

Як навчитися робити нігті гель лаком нарощування

Як навчитися робити нігті гель лаком нарощування

Про гарні, доглянуті руках з довгими нігтями мріє кожна дівчина. Але не всіх природа обдарувала міцними нігтями, здатними не ламатися в самий ...

feed-image RSS